Project Description

Pátý ročník konference v roce 2021

Dne 11. listopadu 2021 se uskutečnila konference I slova léčí, kterou spolu s VFN v Praze každé dva roky pořádá nezisková organizace Amelie, z.s. On-line formát umožnil zapojení účastníků z celé ČR, ale také zapojení českých a zahraničních přednášejících. Tématem byla specifika potřeb onkologicky nemocných v jednotlivých fázích nemoci. Do konference se na konci každého bloku přednášek mohli formou diskuse zapojovat i účastníci a tak přirozeně vznikal prostor pro spolupráci.

Ze zajímavých témat, která konference přinesla, bylo například upozornění na práci s rozpory v zakázkách ze strany lékaře, pacienta či blízkých, což musí řešit všichni profesionálové v péči. Nebo problematika sdělování diagnózy a výsledků vyšetření v obtížných časových, prostorových a personálních dispozicích, které mají vliv na pacienty.

O bezplatnou konferenci, která má za cíl propojovat odborníky z mnoha oborů, ale také pacienty a neziskové organizace, projevilo zájem téměř sto lidí. Její záznam bude dostupný na YouTube kanálu Amelie, z.s. pro všechny zájemce i do dalších měsíců a let, tak jako všechny předešlé ročníky.

Veškeré příspěvky z pátého ročníku najdete na Youtube zde